LAPTOP ROG ZEPHYRUS S GX701 لپ تاپ رگ زفایروس

ROG TUF
بدون مالیات بدون حمل و نقل *

 

اصالت کالا ( کالای اورجینال )

 

ارسال رایگان (ارسال با پست - پیک و ...)

 

بازگشت کالا (7روز ضمانت بازگشت کالا)

همچنین می توانید برای شارژ دستگاه های USB-C مانند تلفن های هوشمند ، از Asus ROG Zephyrus S GX701 استفاده کنید. باز هم ، این یک حس خوب است ، اما با توجه به اینکه عمر باتری کمیاب بر روی لپ تاپ های بازی می تواند کم باشد ، ممکن است نخواهید از دستگاه دیگری با قدرت این لپ تاپ استفاده کنید.

درون جعبه ROG Zephyrus S GX701 چیست؟
ROG Zephyrus S GX701 در یک بسته بندی مارک دار عرضه می شود. پس از باز شدن ، دستگاه شما را با یک پارچه محافظ سیاه نمایش می دهد. آنچه جالب تر است شیوه انجام این کار است ، جعبه ی مقوا به گونه ای خم می شود که وقتی درب آن را باز می کنید ، در حالی که لپ تاپ در آن استراحت می کند ، از پشت بلند می شود و به اینکه هنگام باز کردن انتظار چه چیزی را دارید ، اشاره می کند. به هر حال ، یک پاکت مخفی وجود دارد که شامل مواردی است ، اما متأسفانه ما نمی توانیم به شما بگوییم چه چیزی درون آن است ، اگر این کار را انجام دهیم دیگر راز نخواهد بود.

طراحی و ساخت

یکی از تازه واردین امسال اندازه حاشیه است ، در طرفین و بالای آن ، تقریباً هیچ حاشیه ای دیده نمی شود. همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، طیف وسیعی از لپ تاپ های بازی Zephyrus ایسوس به گونه ای طراحی شده اند که اندازه آن نازک و وزن آن سبک باشد ، این باعث می شود رقبای بزرگتر و حجیم تر از گذشته ، با نگاه مثبت مقایسه شوند.

این کار با Asus ROG Zephyrus S GX701 نیز ادامه یافته است که Asus ادعا می کند کم حجم ترین لپ تاپ بازی 17 اینچی است که تاکنون ساخته شده است. ایده این است که Asus ROG Zephyrus S GX701 از یک نمایشگر 17 اینچی بهره می برد ، اما ابعاد بدنه آن بیشتر شبیه به نمونه های موجود در لپ تاپ 15 اینچی است. با ابعاد 399X272X18.7  میلی متر ، حدود 23٪ کوچکتر و 40٪ باریک تر از لپ تاپ های بازی 17 اینچی است. در مقایسه با Asus ROG Zephyrus GX501 که یک لپ تاپ Zephyrus نسل قدیمی با صفحه نمایش 15.6 اینچی است ، ابعاد Zephyrus S GX701 فقط کمی بزرگتر است ، که با توجه به صفحه نمایش بزرگتر چشمگیر است. این اندازه کوچکتر و صفحه بزرگتر به لطف حاشیه های بسیار باریک اطراف صفحه نمایش امکان پذیر است. در ضخامت های 6.9 میلی متر ضخامت بالا و قسمتهای جانبی ، 81٪ نسبت صفحه به بدنه را نشان می دهد ، این بدان معنی است که فضای تلف شده ی بسیار کمی وجود دارد.

با این وجود ، همانطور که اشاره کردیم ، این لپ تاپ از آلومینیوم ساخته شده و وزن آن 2.60 کیلوگرم است. در واقع این سبک ترین 17 اینچ بازار نیست. با این حال ، برای سخت افزارهای بسته بندی شده ، منطقی است. علاوه بر این مشخصات لپ تاپ ، نقطه فروش آن در 18.6 میلی متر بودن آن است که با MSI’s GS75 و Predator Triton 500 از نظر اندازه مشابه است.

خب دوستان ، از کجا باید شروع کنیم؟!
به نظر می رسد ROG Zephyrus S GX701 یک نسخه بزرگ از Zephyrus GX501 است که ما دو سال پیش آن را مرور کردیم. همان نمای خارجی ، همان قرارگیری صفحه کلید و از آن مهمتر ، از همان مکانیسم خنک کننده داخلی خود استفاده می کند که بعداً مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از تازه واردین امسال اندازه حاشیه است ، در طرفین و بالای آن ، تقریباً هیچ حاشیه ای دیده نمی شود. از طرف دیگر ، یک چانه بسیار بزرگ وجود دارد که با وجود آن ، هیچ دوربینی روی آن وجود ندارد. کاملاً صادقانه بگویم ، ما طرفداران خوبی برای کالا های معمولی نیستیم ، تولید کنندگان می گویند ، دوربین ها به نور زیادی برای درست کار کردن نیاز دارند ، در غیر این صورت شما مانند سیب زمینی موجود در استروئیدها به نظر می رسید. ولی خوش بختانه یک وب کم خارجی روی دستگاه وجود دارد که این مشکل را تا حد قابل توجهی حل کرده است.

داشتن یک وب کم خارجی به این معنی است که می توان حاشیه ها حتی نازک تر هم باشد.

برای دستیابی به چنین بدنه نازک و باریک ، ایسوس دیگر شامل یک وب کم داخلی در بالای صفحه نیست. برای بسیاری از افراد این به نظر می رسد یک تجارت ارزشمند برای چنین دستگاه باریک است. با این حال ، اگر به طور مثال از یک وب کم استفاده می کنید ، به عنوان مثال برای تماس های ویدیویی یا پخش از Asus ، Twitch  با درج وب کم خارجی باریک و باریک که می تواند روی Asus ROG Zephyrus S GX701 (یا در جای دیگری قرار بگیرد) راه حلی زیبا ارائه داده است ، این امر نه تنها اجازه می دهد تا Asus ROG Zephyrus S GX701 دستگاهی باریک تر باشد ، بلکه این بدان معناست که ایسوس می تواند فناوری بیشتری را در وب کم از آنچه که در یک دوربین یکپارچه پیدا کرده اید قرار دهد ، و همچنین قادر به ضبط تصاویر 1080p با سرعت 60 فریم در ثانیه است.

آنچه را که دیگران در اختیار ندارند ، صفحه کلید است که دقیقاً در قسمت استراحت کف قرار دارد. مانند لپ تاپ های Zephyrus قبلی ، صفحه کلید در قسمت جلوی بدنه لپ تاپ است ، که معمولاً در آنجا است که پد لپ تاپ در لپ تاپ های دیگر قرار می گیرد. این یک فضای بزرگ در قسمت عقب صفحه کلید باقی می ماند که اگر این اولین Zephyrus شما باشد کمی عجیب به نظر می رسد. متأسفانه هیچ فضایی وجود ندارد که با لپ تاپ همراه باشد تا استفاده از کیبورد راحت تر شود. از این گذشته ، دقیقاً شبیه به مدل ROG Zephyrus GX501 2017 برای سفر های کوتاه و برای بازی بسیار ناراحت کننده است. علاوه بر این ، تاچ پد هنوز در کنار هم بوده و دارای یک دکمه اختصاصی است که آن را به یک پد Number تبدیل می کند.

ایسوس برای بلند کردن خود راه درازی در زمینه توسعه لپ تاپ های بازی دارد. اگر لولا ErgoLift را از ZenBooks و VivoBooks به خاطر دارید ، ایده ای مشابه دارد و تنفس هوای تازه تر در هنگام کار کردن فن و در حالی که باریکترین ضریب شکل ممکن است ، هوای بیشتری را به وجود آورد. ROG Zephyrus S GX701 صفحه زیرین را روی زمین نگه می دارد ، در حالی که لولا مانند یک اهرم عمل می کند تا تمام بدن را چند میلی متر در قسمت عقب آن بکشید.

با این حال ، این فضا توسط سیستم آئرودینامیکی (ROG Active ZGHyrus S GX701 ROG (ASS استفاده می شود که علی رغم طراحی نازک لپ تاپ ، به خنک شدن اجزای قدرتمند آن کمک می کند. در زیر سطح تعدادی آبگرمکن و لوله وجود دارد که هوای گرم را بیرون می کشد و هوای خنک را به همراه دو فن بزرگ به داخل می فرستد. برای کمک به جریان هوا ، وقتی Asus ROG Zephyrus S GX701 را باز می کنید ، قسمت عقب این لپ تاپ از سطح موجود در آن بلند می شود. این یک روش زیبا و موثر برای خنک کردن لپ تاپ است.

شما می توانید بخش درجه حرارت را بررسی کنید تا ببینید که چگونه در این مسابقات و رقابت ها با رقیب خود قرار گرفته است.

صفحه کلید در قسمت جلوی بدنه قرار دارد!

از آنجا که صفحه کلید در قسمت جلوی لپ تاپ درست شده است به این معنی است که پد لمسی نمی تواند در جای سنتی خود در زیر آن قرار بگیرد. درعوض ، ایسوس آن را در سمت راست صفحه کلید قرار داده است ، جایی که انتظار دارید یک صفحه شماره را در یک صفحه کلید سنتی پیدا کنید. طولی نمی کشد که به این مکان جدید برای تاچ پد عادت کنید و برای بازی احتمالاً از یک ماوس مناسب استفاده خواهید کرد.

این صفحه کلید با کلیدهای بزرگ و نورپردازی Aura RGB ایسوس ، خوب است ، اما به دلیل نازک بودن لپ تاپ کلیدها بسیار کم عمق هستند. بیشتر مردم برای طراحی نازک این لپ تاپ ارزشمند را می دانند ، اما این بدان معنی نیست که صفحه کلید به اندازه یک صفحه کلید مکانیکی استفاده نمی کند ، که بسیاری از رقبای Asus ROG Zephyrus S GX701 شامل آن هستند.
یک جمع جدید در Asus ROG Zephyrus S GX701 ، یک چرخه کوچک پیمایش در بالای صفحه کلید است که می توان از آن برای تغییر حجم استفاده کرد. این یک تماس خوب است و همچنین توسط LED های RGB لپ تاپ برجسته می شود.
چرخ پیمایش جدید به شما امکان می دهد میزان صدا را کنترل کنید.
به هر حال ، فراموش کردیم که بگوییم این اسپیکرها در اطراف صفحه کلید و هشدار اسپویلر قرار داشته اند که در واقع ، آنها شگفت انگیز به نظر می رسند.
صدا توسط دو بلندگو در هر دو طرف لپ تاپ که توسط "فن آوری تقویت کننده هوشمند" کار می کنند ، طبق گفته ایسوس ، به این معنی که Asus ROG Zephyrus S GX701 قادر است صدای بسیار کامل تری نسبت به بلندگوهای ریز که اغلب در لپ تاپ ها ساخته می شوند ، داشته باشد.
باز هم طبق گفته ایسوس ، این به بلندگوهای GX701 اجازه می دهد تا 2.5 برابر حجم ، 1.6 برابر باس و 1.5 برابر دامنه دینامیکی داشته باشند. بلندگوها همچنین قادر به صدای مجازی 7.1 فراگیر هستند که امیدوارم بدان معنی باشد که در هنگام بازی تجربه همه جانبه تری را ارائه می دهند. بعداً آزمایش صحیح از قابلیت های صوتی آن را به Asus ROG Zephyrus S GX701 می دهیم.
مشخصات و سخت افزار (پورت ها)
همان صفحه خنک کننده خاموش و خنک کننده که در GX501 اولین بار است که دوباره در GX701 قرار دارد که پایه لپ تاپ در لولایی باز می شود تا به بیرون زدگی گرما کمک کند.
مشخصات Zephyrus S GX701 یک هیولای بازی کاملاً قابل حمل کامپیوتر است. واحد بررسی من بسته بندی شده CPU Intel 2.2GHz i7-8750H hexa-core که قادر به پرواز تا 4.1 گیگاهرتز در هنگام فراخوانی است ، یک پردازنده گرافیکی Nvidia GeForce RTX 2080 Max-Q 8 GB GDDR6 GDDR6 (با Intel UHD Graphics 630 قابل تماس است). مورد نیاز نیست ، 24 گیگابایت حافظه رم 2،666MHz DDR4 ، صفحه نمایش 1TB M.2 PCIe x4 SSD و 17.3 اینچ (Full HD (1920x1080.
پورت ها بسیار عاقلانه انتخاب شده اند ، Asus ROG Zephyrus S GX701 از انتخاب خوبی برخوردار است. در سمت چپ اتصال برق ، پورت HDMI 2.0b ، پورت USB 3.1 استاندارد ، پورت USB 3.1 Type-C با DisplayPort 1.4 و تحویل برق و جک صوتی 3.5 میلی متری قرار دارد.
در سمت راست یک درگاه USB 3.1 Type-C و دو درگاه USB 3.1 استاندارد قرار دارد. جالب اینجاست که در حالی که Asus ROG Zephyrus S GX701 دارای یک شارژر معمولی DC است ، می تواند از طریق USB-C نیز انرژی لازم را داشته باشد. وصل کردن Asus ROG Zephyrus S GX701 به یک شارژر USB-C (یا پاور برق) را شارژ نمی کند ، زیرا این کار به اندازه کافی برای گرسنه های داخلی GX701 تأمین نمی کند ، اما از خراب شدن باتری جلو گیری می کند. این یک ویژگی خوب است به این معنی که اگر بدون شارژر DC GX701 در جایی بودید ، بتوانید دست خود را بر روی یک شارژر USB-C عمومی بگذارید ، حداقل می توانید از لپ تاپ استفاده کنید.
همچنین می توانید از Asus ROG Zephyrus S GX701 برای شارژ دستگاه های USB-C مانند تلفن های هوشمند استفاده کنید. باز هم ، این یک احساس خوب است ، اما با توجه به اینکه عمر باتری کمیاب بر روی لپ تاپ های بازی می تواند باشد ، ممکن است شما بخواهید دستگاه دیگری را که نتواند از هرگونه قدرت با ارزش استفاده کند.
بنابراین ، این پورت گسترش خوبی دارد ، اگرچه یک نکته قابل توجه نیز وجود دارد: LAN Ethernet. در حالی که اکثر مردم از شبکه بی سیم در لپ تاپ های خود کاملاً خوشحال هستند ، وقتی صحبت از بازی می شود ، داشتن یک اتصال سیمی برای اطمینان از یک تجربه سریع و پایدار ضروری است.
فقدان درگاه Ethernet ناامید کننده است ، و ما دوست داشتیم حداقل با توجه به قیمت و اهمیت شبکه سیمی برای لپ تاپ گیمینگ ، حداقل آداپتور USB-C را به Ethernet ترجیح دهیم.
صفحه نمایش

در حالی که اجزای سازنده قدرت بازی ها ، مهمترین ملاحظات هنگام خرید لپ تاپ بازی مانند Asus ROG Zephyrus S GX701 است ، کیفیت صفحه نمایش نزدیک به دومین معیار انتخاب مشتری باشد. از این گذشته ، اگر لپ تاپ بازیگری صفحه ای نداشته باشد که بتواند نسبت به گرافیک یک بازی عدالت داشته باشد ، پس می توانید از سخت افزاری استفاده کنید که از آن بیشترین استفاده را نمی کنید.
خبر خوب این است که  توجه و دقت زیادی را بر روی صفحه نمایش قرار داده است. همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، این یک نمایشگر 17 اینچی است که برای لپ تاپ گیمینگ بسیار بزرگ است و از نرخ تازه سازی 144 هرتز با کیفیت Full HD استفاده می شود ، شماره مدل (AUO B173HAN04.0 (AUO409D ، همان پنلی است که در ROG Strix G731 استفاده شده است. این بدان معنی است که بازی های صاف و روان دارند ، در حالی که دارای فناوری G-Sync است که به معنای عدم پاره شدن صفحه نمایش است.
زمان پاسخگویی 3ms است که بسیار خوب است ، و هیچ مهلتی قابل درک بین شما برای کنترل یک بازی و ظاهر شدن بر روی صفحه نمایش وجود ندارد ، و در حین انجام سریع عمل ، هیچ گونه اغتشاش ناپذیری وجود ندارد.
این نمایشگر همچنین از نظر کارخانه کالیبره شده است و دارای Pantone Validated با میزان رنگ 100٪ sRGB است. اساساً ، این بدان معناست که این نمایشگر از درون جعبه فوق العاده به نظر می رسد ، اما همچنین بدان معنی است که Asus ROG Zephyrus S GX701 یک لپ تاپ مناسب برای خلاقیت های دیجیتالی مانند عکاسان و ویرایشگرهای ویدیویی است که دقت رنگ از اهمیت بالایی برخوردار است. با داشتن قدرت پشتی Asus ROG Zephyrus S GX701 ، باعث ایجاد یک ایستگاه کاری فوق العاده می شود.
وضوح تصویر 1080p برای صفحه نمایش 17 اینچی مناسب است ، اما بدین معنی است که حتی با جدیدترین بازی ها ، RTX 2080 به مشکلی بر نخواهد خورد.
البته این بدان معناست که Asus ROG Zephyrus S GX701 برای سالهای زیادی اثبات آینده خواهد بود و اگر می خواهید از RTX 2080 یک تمرین واقعی داشته باشید ، می توانید آن را به یک مانیتور یا تلویزیون خارجی 4K وصل کنید. آنچه که GPU واقعاً این امر را فراهم کرده است.
زاویه دید راحت است ، ما برای ارزیابی کیفیت تصویر، تصاویر را در 45 درجه ارائه می دهیم.
حداکثر میزان روشنایی 283 nit  در وسط صفحه و 279 nit به عنوان میانگین برای کل منطقه با حداکثر انحراف تنها 3٪ اندازه گیری شده است.
برای اینکه مطمئن شویم در همان صفحه قرار داریم ، می خواهیم مقدمه ای از gamut رنگ sRGB و Adobe RGB را برای شما ارائه دهیم. برای شروع ، نمودار کروماتیکی یکنواخت CIE 1976 وجود دارد که نشانگر رنگ قابل مشاهده رنگ ها توسط چشم انسان است و درک بهتری از پوشش طیف رنگ و دقت رنگ به شما می دهد.
در داخل مثلث سیاه ، طیف رنگی استاندارد (sRGB) را مشاهده خواهید کرد که توسط میلیون ها نفر در HDTV و وب استفاده می شود. در مورد Adobe RGB ، این در دوربین های حرفه ای ، مانیتور و غیره برای چاپ استفاده می شود. رنگ های داخل مثلث سیاه توسط همه استفاده می شود و این بخش اساسی در کیفیت رنگ و دقت رنگ یک نوت بوک اصلی است.
با این وجود ، ما فضاهای رنگی دیگری مانند استاندارد معروف DCI-P3 را که توسط استودیوهای فیلم استفاده می شود ، و همچنین استاندارد دیجیتال UHD Rec.2020 را درج کرده ایم. Rec.2020 ، با این حال ، چیزی از آینده است و پوشاندن آن به خوبی برای نمایشگرهای امروز دشوار است. ما همچنین شامل به اصطلاح gamut Michael Pointer یا gamer Pointer هستیم که رنگهایی را نشان می دهد که بطور طبیعی هر روز در اطراف ما ظاهر می شوند.
نمایه "طراحی و بازی" ما دمای بهینه رنگ (6500K) را در حالت درخشندگی 140 سی دی در متر مربع و گاما sRGB ارائه می دهد.ما دقت نمایشگر را با 24 رنگ معمول مانند پوست روشن و تیره ، آسمان آبی ، چمن سبز ، نارنجی و غیره آزمایش کرده ایم. می توانید نتایج را در شرایط کارخانه و همچنین با مشخصات "طراحی و بازی" بررسی کنید.
PWM (لرزش صفحه)
مدولاسیون عرض پالس (PWM) روشی آسان برای کنترل روشنایی مانیتور است. هنگامی که میزان روشنایی را پایین می آورید ، شدت نور نور پس زمینه کم نمی شود بلکه در عوض توسط الکترونیک خاموش و روشن می شود که فرکانس آن قابل تشخیص برای چشم انسان نیست. در این تکانه های نور ، نسبت زمان با نور / بدون نور متفاوت است ، در حالی که روشنایی بدون تغییر باقی می ماند ، که برای چشم شما مضر است.
نور پس زمینه ROG Zephyrus S GX701 از PWM برای تنظیم میزان روشنایی آن استفاده نمی کند. این بدان معنی است که صفحه نمایش برای استفاده راحت است ، بدون اینکه هیچ گونه فشار چشم بیش از حد در این زمینه ایجاد شود.
انتشار نور آبین
صب نمایه Health-Guard ما نه تنها PWM را از بین می برد بلکه باعث می شود در حالی که رنگ صفحه را به طور دقیق و منظم حفظ می کنید ، انتشار آلاینده های Blue Light را کاهش می دهد. اگر با چراغ آبی آشنا نیستید ، نسخه (TL;DR) تولید گازهای گلخانه ای است که بر روی چشم ، پوست و کل بدن شما تأثیر منفی می گذارد. در مقاله اختصاصی ما در مورد Blue Light می توانید اطلاعات بیشتری در مورد آن بیابید.
نتیجه
صفحه نمایش ASUS ROG Zephyrus S GX701 دارای یک صفحه نمایش کامل HD IPS با نسبت کنتراست خوب ، زاویه دید راحت و تنظیمات پیش فرض کافی. دارای پوشش رنگی نسبتاً گسترده است و نور پس زمینه آن فاقد PWM است. زمان پاسخگویی آن احتمالاً بزرگترین ویژگی آن است که با توجه به نرخ تازه سازی 144 هرتز مورد علاقه گیمرها قرار خواهد گرفت.

مرجع خاص

دیدگاه‌ها

بررسی خود را بنویسید

LAPTOP ROG ZEPHYRUS S GX701 لپ تاپ رگ زفایروس

بررسی خود را بنویسید